Pousada Hai
| WiFi Wi-Fi | Shuttle-service Transfer-service (mod tillægsgebyr) | Aircondition Klimaanlæg |
| Kæledyr ikke tilladt |
Placeret ved siden af Equipamentos Danilory ligger Pousada Hai Fernando de Noronha 5 km fra Fernando De Noronha lufthavn.
Museu do Tubarão og Capela de São Pedro er placeret 2 km og 2,1 km henholdsvis. Beliggende indenfor 10 minutter gå afstand fra Fernando de Noronhas centrum. Du kan komme til Fernando de Noronha om få minutter i bil. Seu Campelo busstoppested ligger på 700 meter afstand fra hotellet.
Gæsterne kan nyde en lækker buffet hver morgen. Serverer af et udvalg af mad Pizza Do Vale og Restaurante Do Valdenio er en 13-minutters gang væk.
- Lokale seværdigheder
- Memorial Fotografico Embratel389 km
- Equipamentos Danilory556 km
- Area de Protecao Ambiental de Fernando de Noronha728 km
- Locadora SolyMar398 km
- Posto de Observacao511 km
- Farvestrålende Plads379 km
- Enseada do Portao414 km
- Lufthavne
- Fernando De Noronha lufthavn2,1 km
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Wi-Fi
- Privat ind-/ udtjekning
- Kæledyr ikke tilladt
- Omklædningsrum
- Brandslukkere
Services
- Transfer-service (mod tillægsgebyr)
- Husholdning
- Udflugtsassistance/Billetbestilling
- Happy hour
På værelset
- Klimaanlæg
- Terrasse
- Gratis toiletartikler
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- ✈
Hvor langt er Fernando De Noronha fra Pousada Hai hotel?
Der er en 5-km afstand mellem Fernando De Noronha og Pousada Hai hotel. - 🕗
Hvad er det seneste, vi kan tjekke ud fra et Pousada Hai hotel?
Kunder skal være klar til at tjekke ud fra et Pousada Hai hotel ved 12:00. - 💵
Hvad er prisen for et værelse i det Pousada Hai hotel?
Den gennemsnitlige værelsespris i det Pousada Hai hotel er 92$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale.